NAJLEPSZY PORTAL POLONIJNY

Pokaz filmu o Prymasie Tysiąclecia

Z okazji beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, który wszystko postawił na Maryję – swoje życie, Naród i Kościół, Instytut Dziedzictwa Polskiego serdecznie zaprasza Polonię na pokaz filmu dokumentalnego Pawła Woldana pt. “Non possumus: Prymas Stefan Wyszyński”.

NON POSSUMUS. PRYMAS STEFAN WYSZYŃSKI [DVD] 8980666841 - Allegro.pl

Osobiste zawierzenie Prymasa Matce Bożej w dniu święta Jej Niepokalanego Poczęcia w 1953 r. stało się dla niego źródłem i natchnieniem wszystkich jego późniejszych dzieł maryjnych podejmowanych w obronie katolickiego narodu polskiego. “Sam mocny służbą, tą swoją prymasowską służbą, czynił mocnym Kościół i Naród” – powiedział o kard. Wyszyńskim papież Jan Paweł II., który stwierdził także: “Nie byłoby na Stolicy Piotrowej Papieża Polaka, gdyby nie było wiary kard. Wyszyńskiego, która nie cofała się przed więzieniem i cierpieniem”. Poznając świadectwo Prymasa Tysiąclecia, poznajemy drogę do prawdziwego szczęścia, świętości i Zbawienia.  

Pokaz filmu odbędzie się w niedzielę, 19 września o 5:00 po południu w sali parafialnej im. księdza Władysława Gowina przy kościele pw. św. Trójcy, 1118 N. Noble St. Wstęp wolny.

Alfred M. Karwowski, prezes IDP

Education Template