NAJLEPSZY PORTAL POLONIJNY

Filomena Leszczyńska – niezłomny symbol walki o prawdę

Szanowni Państwo,

Jak już pisaliśmy, w ostatni piątek tj. 08.10.2021r zmarła Filomena Leszczyńska. Niezwykła starsza Pani, która od kilku lat dzielnie i z pełnym poświęceniem broniła prawdy zarówno o swoim stryju – Edwardzie Malinowskim, ale również o tysiącach Polaków, którzy w czasie II Wojny Światowej, nie zważając na grożącą im śmierć, ratowali ludność żydowską przed zagładą z rąk niemieckich zbrodniarzy.

Wspierając Filomenę Leszczyńską mieliśmy możliwość poznać jej potrzeby, opinie, przekonania, troski. Wielokrotnie zadziwiała nas swoją siłą, a jej zaangażowanie w sprawę i niezłomna postawa dowodziła, że działania, które podejmujemy w obronie Polski i Polaków stanowią dla wielu istotną pomoc w walce o prawdę, godność i należytą sprawiedliwość.

Pani Filomena wielokrotnie podkreślała, jak ważna jest dla niej prawda, nigdy nie miała najmniejszych wątpliwości o słuszności dochodzenia w sądzie sprawiedliwości. Nie miała również w sobie lęku, że skromna Polka stanie naprzeciwko możnym ludziom, którzy uzbrojeni są w poparcie różnych instytucji oraz mediów świata. Co jasno wyraziła w swoich słowach:

„Kim ja jestem? Jestem nikim, ale walczę o prawdę i to jest moją bronią. A oni posługują się kłamstwem. I taka jest między nami różnica.”

Z każdego spotkania z Panią Filomeną, czule przez nas nazywaną „Babcią Filomeną”, wynosiliśmy przekonanie, że dla tej starszej Pani nie ma rzeczy niemożliwych. Dla niej walka o prawdę była czymś naturalnym, czymś co należy po prostu zrobić, co jest obowiązkiem wobec tych, którzy już nie mogą obronić się sami.

W każdym momencie była gotowa by działać, nigdy nie rozważała sytuacji, w której zrezygnowała by z walki o prawdę, która była jej misją przez ostatnie trzy lata. Zawsze jasno wyrażała swoje zdanie, jak choćby w oświadczeniu do wyroku Sądu Apelacyjnego: 

„Walczymy dalej! Nie poddajemy się! Wyrok, który został dzisiaj ogłoszony rozumiem jako zgodę sądu na szkalowanie mojego stryja pod pozorem badań naukowych. Takie nierzetelne badania dotykają nie tylko mojego stryja, ale całą Polskę. Poprosiłam moich pełnomocników i Redutę Dobrego Imienia, aby złożyli wniosek kasacyjny do Sądu Najwyższego. W tym momencie, w którym się znajdujemy niech wszyscy polscy patrioci pamiętają: Polska jest naszą Matką, o Matce nie wolno mówić źle!”

Dla nas, ale sądzę również że dla wielu z Państwa słowa zawarte w powyższym oświadczeniu stanowią swoisty testament Filomeny Leszczyńskiej. Przekazała nam go i te słowa od nowa nam uzmysławiają, że działanie Pani Filomeny, które mieliśmy zaszczyt wspierać, pozwoliło światu usłyszeć polskie żądanie pisania prawdy o Polsce i o polskiej historii, pisania prawdy o polskich rodzinach. Nasi ojcowie i dziadowie nie byli mordercami!

Dlatego też Reduta oraz prawnicy mec. Monika Brzozowska-Pasieka i mec. Jerzy Pasieka podejmą wszelkie określone prawem działania, które mogą sprawić, aby ten testament Filomeny Leszczyńskiej został wypełniony. Tak jak Filomena Leszczyńska ujęła się za wszystkimi, których już wśród nas nie ma i nie mogą bronić się sami, dziś my powinniśmy przemawiać w jej imieniu. Choć Pani Filomeny nie ma wśród nas ciałem, to zawsze będzie obecna duchem. 

Dlatego proszę Państwa trwajmy wspólnie na reducie walki o prawdę. Biorąc przykład z postawy Pani Filomeny Leszczyńskiej nie pozwólmy szargać dobrego imienia Polski i Polaków, razem brońmy naszej Ojczyzny i jej bohaterów.

O Pani Filomenie Leszczyńskiej można byłoby napisać jeszcze wiele, ale w tym miejscu chciałbym zachęcić Państwa, abyście zapoznali się z tym co Babcia Filomena chciała nam wszystkim przekazać.

Wywiad z Filomeną Leszczyńską dostępny jest na stronie www.tysol.pl pod linkiem

https://www.tysol.pl/a61551-Przypominamy-Wywiad-Babcia-Filomena-Leszczynska-Prawda-jest-moja-bronia-a-oni-posluguja-sie-klamstwem

Wypowiedź Filomeny Leszczyńskiej z programu TVP „Warto Rozmawiać”

Szegółowe informacje dotyczące sprawy Filomeny Leszczyńskiej przeciwko autorom książki „Dalej jest noc” – prof. J. Grabowskiemu i prof. B. Engelking znajdziecie Państwo na naszej stornie: 

https://rdiplad.org/f-leszczynska-vs-j-grabowski-i-b-engelking

Informacje o przebiegu badań źródłowych w sprawie Filomena Leszczyńska vs. Barbara Engelking i Jan Grabowski:http://bronimymalinowskiego.org

Zapraszam również naszych Darczyńców do udziału w webinarium, podczas którego opowiem o sprawie Pani Filomeny, jak doszliśmy śladem Grabowskiego i Engelking w archiwach do tego, że zostały w książce “Dalej jest noc” pominięte istotne fragmenty źródeł, jak znaleźliśmy pominięte zeznania kluczowych świadków i wreszcie – jak się sprawa walki Pani Filomeny plasuje na szerszym tle walki z antypolonizmem. 

Webinarium będzie 21.10.2021 o godzinie 21. Godzina dlatego tak późna, aby umożliwić udział naszym Darczyńcom z USA. Jest to pierwsze z zaplanowanych webinariów dla Darczyńców, aby wziąć w nim udział trzeba wypełnić formularz dostępny na stronie:

http://www.anti-defamation.org/zgloszenie-na-webinarium/  Należy  w odpowiednich polach wpisać adres email oraz pierwsze 5 cyfr numeru konta, z którego został dokonany przelew darowizny. Jeśli natomiast przelew został dokonany poprzez PayPal lub Dotpay należy w formularzu wpisać kwotę ostatniej darowizny. W razie pytań lub trudności z zapisem prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Z wyrazami szacunku,

Maciej ŚwirskiPrezes Reduty Dobrego Imienia

Education Template