NAJLEPSZY PORTAL POLONIJNY

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI DUCHOWNYCH NIEZŁOMNYCH

Dziś obchodzimy 37. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. 19 października to również Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych.

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko był kapelanem warszawskiej „Solidarności”, obrońcą praw człowieka w PRL, wielkim patriotą i kapłanem. Odważnie występował przeciwko władzy komunistycznej, jego homilie przyciągały tłumy wiernych, inspirowały do sprzeciwu przeciwko totalitaryzmowi. Za swoją niezłomną postawę został porwany przez funkcjonariuszy SB, torturowany, a następnie brutalnie zamordowany. Zginął śmiercią męczennika za wiarę i Ojczyznę.

19 października to dzień wspomnień, wyraz hołdu dla wszystkich kapłanów i duchownych, którzy poprzez swoją niezłomną i nieugiętą postawę pozostali wierni Bogu i Ojczyźnie. Nie udało się ich zwyciężyć ani złamać. Nie ulegli pozorom, nie poszli na kompromisy z rzeczywistością.

Upamiętniamy przewodników duchowych głoszących świadectwo wiary, podążających w prawdzie Chrystusa, którzy często byli depozytariuszami utraconej państwowości. Kapłanów, którzy nie pozwolili Polakom się poddać, budując w nich ducha solidarności i niepodległości.
Wielu z nich oddało swe życie w obronie Ojczyzny. Niezłomni kapłani ginęli ramię w ramię z rodakami: w Katyniu, Charkowie i Miednoje, ale też w obozach koncentracyjnych, byli prześladowani i mordowani przez władze PRL-u.

Dziś chcąc uczcić pamięć kapłanów przypominamy artykuł wspominający kilku spośród wielu Duchownych Niezłomnych.
http://www.anti-defamation.pl/redutanews/19-pazdziernik-narodowy-dzien-pamieci-duchownych-niezlomnych/
W tym tak wyjątkowym dniu, ale również w każdym następnym pamiętajmy o Duchownych Niezłomnych, którzy swoje życie złożyli na ołtarzu obrony wiary i Ojczyzny.
Z wyrazami szacunku,

Maciej Świrski
Prezes Reduty Dobrego Imienia

Education Template