NAJLEPSZY PORTAL POLONIJNY

Papież do Polaków: Módlcie się za każde poczęte dziecko!

Franciszek zachęcił zebranych na audiencji ogólnej, aby świadczyli o orędziu zbawienia, które głosili jutrzejsi patronowie, święci Apostołowie: Szymon i Juda Tadeusz, którzy oddali za nie swoje życie.

Wśród pielgrzymów obecnych podczas audiencji byli przedstawiciele fundacji „Życiu tak”. Jej cele obejmują szeroko rozumianą ochronę i promocję zdrowia, w szczególności ochronę życia i jego godności od poczęcia do naturalnej śmierci. Do Polaków Ojciec Święty powiedział:

„Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. Na prośbę polskiej fundacji «Życiu tak» poświęciłem dzisiaj dzwony noszące tytuł: «Głos nienarodzonych», które zostaną przekazane do Ekwadoru i na Ukrainę. Niech będą dla tych narodów i dla wszystkich znakiem mobilizacji do obrony ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci – podkreślił Papież. – Niech ich brzmienie głosi światu «Ewangelię życia», budzi sumienia i pamięć o nienarodzonych. Polecam waszej modlitwie każde poczęte dziecko, którego życie dane przez Boga jest święte i nienaruszalne. Z serca wam błogosławię.“

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan/vaticannews.va

Education Template