NAJLEPSZY PORTAL POLONIJNY

Dlaczego nie można sobie po prostu wykupić ubezpieczenia na zdrowie?

Dlaczego nie można sobie po prostu wykupić ubezpieczenia na zdrowie?

W Ameryce istnieją dwa rodzaje ubezpieczeń na zdrowie – plany zgodne z ustawą Affordable Care Act inaczej znane jako Obamacare, oraz plany niezgodne z tą ustawą.

Jaka jest różnica? – ubezpieczenie na zdrowie to ubezpieczenie na zdrowie.

Otóż, pod ustawą Obamacare zapisując się na plany zgodne z tą ustawą – nie ma weryfikacji zdrowia, podwyżek cen ze względu na leczenie lub zamknięcia polisy dlatego że się leczymy. Pod tą ustawą również zasady zapisywania się zostały ograniczone do tzw. Okresu Zapisowego, który ma miejsce każdego roku – od 1 listopada teraz aż do 15 stycznia, w niektórych przypadkach dostępne są specjalne okresy zapisowe w ciągu roku.

Kto najbardziej skorzysta z planów zgodnych z ustawą Obamacare?

Każdy kto mieszka na terenie USA. Pod tą ustawą każdy może wykupić ubezpieczenie. Każdy na plan zgodny z tą ustawą się kwalifikuje ALE nie każdy może mieć dofinansowanie do ubezpieczenia. O dofinansowanie mogą się starać przede wszystkim osoby z uregulowanym pobytem imigracyjnym czyli posiadacze zielonych kart czy obywatele i osoby, których dochód na całą rodzinę mieści się w 138% a 400% tzw. poziomu ubóstwa (Federal Poverty Level)

Od czego zależy cena ubezpieczenia?

Przede wszystkim cena jakiegokolwiek ubezpieczenia na zdrowie zależy od naszego wieku (im jesteśmy starsi tym jest większe prawdopodobieństwo zachorowania, a co za tym idzie leczenia), miejsca zamieszkania oraz tego czy ktoś z nas pali (ubezpieczalnie doliczają nawet do 50% miesięcznej kwoty dla osób palących). Czy są plany tylko na szpital? Tak, są to plany niezgodne z ustawą Obamacare bo one weryfikują historię zdrowia i mają prawo odmówić pokrycia (ciąża i poród, czy inne choroby długotrwałe) ale są świetną opcją dla osób zdrowych, dla których plany zgodne z Obamacare są zwyczajnie za drogie.

Education Template