NAJLEPSZY PORTAL POLONIJNY

Zdziwienia

Ryszard Czarnecki

Pewien bardzo wpływowy polityk z regionu Zatoki Perskiej zdziwił się, gdy mu powiedziałem, że Rosja nie jest w Unii Europejskiej. Zdziwił się też, że nie ma w niej Turcji.

Inny z kolei znaczący polityk, lecz z kraju z nami sąsiadującego, zapytał niedawno w mojej obecności szefa parlamentu jednego z państw Półwyspu Arabskiego, czy wybory parlamentarne odbywają się u nich co roku. Ów przewodniczący parlamentu wtedy też się zdziwił, ale z kamienną twarzą odpowiedział, że nie, że u nich wybory są co cztery lata. Jak w Niemczech. Prezydent Biden zdziwił się z kolei, że na szczycie G-20 w Rzymie nie było Władimira Putina. Z kolei ja się zdziwiłem, że Biden się zdziwił, bo przecież ma już swoje lata i zachowania rosyjskiego prezydenta powinny go dawno przestać dziwić. Inni ludzie zdziwili się, że Biden zadeklarował zobowiązania sojusznicze wobec Tajwanu.

Zrobił to kilka tygodni po tym, jak zgodnie z jego decyzją USA opuściły innego swojego sojusznika, czyli Afganistan. 48 senatorów USA zdziwiło się, że administracja Bidena zaproponowała, aby transpłciowy (!) urzędnik/urzędniczka w resorcie zdrowia, konkretnie asystent sekretarza do spraw zdrowia (po polsku: wiceminister), został czterogwiazdkowym admirałem. Tak się zdziwili, że aż zagłosowali przeciw. Jednak więcej, bo 52 było senatorów, którzy już niczemu się nie dziwią, i ich głosy przesądziły.

Użytkownicy Facebooka zdziwili się, że była menedżer firmy Marka Zuckerberga stwierdziła, iż nic się nie zmieni i Facebook dalej będzie manipulował, jak nie zmieni się… jego właściciel. Klienci Amazona zdziwili się, że właśnie wybuchł strajk pracowników tej firmy w Niemczech (w Saksonii i Hesji). Inni się zdziwili, że wybuchł tak późno. Niektórzy zwolennicy opozycji zdziwili się, że liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy Białorusi i Polski od początku roku wzrosła już do blisko 29 tys. (prawie 17 tys. w październiku). Wtedy reszta się zdziwiła, że ci przeciwnicy PiS żyją aż tak bardzo w wirtualu, a nie w realu…
 

Education Template