NAJLEPSZY PORTAL POLONIJNY

Świąteczne spotkania i przygotowania do 82. Balu Amarantowego

W okołoświątecznym sezonie Legion Młodych Polek, oprócz swoich stałych zajęć, zorganizował andrzejki oraz Wigilię. Ruszyły też przygotowania do 82. Balu Amarantowego.

Pod koniec listopada, organizatorki herbatek Balu Amarantowego zaprosiły debiutantki oraz ich rodziny na Andrzejki. Frenchy Rogoziński razem ze swoją mamą, Adaminą Podrazą ugościły wszystkich oraz zaprezentowały tradycje związane z andrzejkami. Było obieranie jabłek i rzucanie skórek przez ramię, aby dowiedzieć się pierwszą literę imienia przyszłego męża. Topienie wosku przez dziurkę od klucza do zimnej wody aby dowiedzieć się co przyniesie przyszłość. Układanie butów od końca domu to drzwi frontowych. But, który przekroczył próg domu, należał do dziewczyny która pierwsza wyjdzie za mąż. Śmiechu było co niemiara, a dziewczyny zapoznały się ze starymi polskimi tradycjami andrzejkowymi. Wszyscy usiedli razem do stołu uginającego się od tradycyjnych polskich potraw, jak placki ziemniaczane, pierogi, naleśniki.

W sobotę, 11 grudnia, Legion zaprosił wszystkie debiutantki oraz członków na wspólną wigilię. Wielkie podziękowania dla Pana Richarda Owsianego, Pani Małgorzaty Kot i Muzeum Polskiego w Ameryca za zaproszenie i gościnę. Wszyscy obecni spędzili popołudnie wypełnione zwiedzaniem muzeum,  podziwianiem przepięknej i jedynej w swoim rodzaju choinki. Ukoronowaniem spotkania była kolacja z tradycyjnymi daniami. Wigilia w muzeum była ostatnią okazją do spotkania debiutantek przed rozpoczęciem prób na Bal Amarantowy 2022 r. w styczniu. 

Bal Amarantowy odbędzie się 26 lutego 2022 r. w hotelu Hilton przy Michigan Avenue. Bilety można zakupić na stronie internetowej Legionu: lypw.org

Pani prezes Kathy Leśny-Evans wraz z organizatorkami balu, Pauline Kulka i Cherilyn Denisiuk i Królową Balu 2020 r., Mią Incledon zapraszają całą Polonię na ten wspaniały wieczór, którego celem jest zbiórka funduszy na cele charytatywne oraz wybór Królowej Balu na 2022 rok!

“Niech nadchodzący Nowy Rok będzie dla Państwa bogaty w sukcesy zawodowe i – co jeszcze ważniejsze – niech będzie przepełniony pomyślnością i radością”.

Szczęśliwego Nowego Roku życzy Legion Młodych Polek.

Education Template