Rzecznik Episkopatu: Człowiek nie może żyć bez miłości Boga

Kult Serca Jezusowego ukazuje, że miłość Jezusa do człowieka jest bezgraniczna i bezwarunkowa. Takiej miłości dzisiaj nam potrzeba, za taką miłością człowiek tęskni – powiedział ks. Leszek Gęsiak SJ, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, z okazji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, która przypada w tym roku 24 czerwca.

Rzecznik Episkopatu stwierdził, że kult Serca Pana Jezusa ma dzisiaj nowy wymiar, który wpisuje się w logikę myślenia współczesnego człowieka. „Nie chodzi o rozumienie serca jako najważniejszego organu w organizmie człowieka, ale o pokazanie, że dzisiaj, w tym dziwnym i pełnym sprzeczności świecie, człowiek bez miłości Boga nie może żyć, nie może funkcjonować. I to jest ten nowy wymiar kultu” – podkreślił.

Ks. Gęsiak zwrócił uwagę, że idea poświęcenia się i wynagradzania Sercu Jezusa nie jest przestarzałą formą pobożności, ale jest ideą nowoczesną, wpisującą się w potrzebę współczesnego świata. „Nie jest prawdą, że człowiek może żyć bez miłości Pana Boga. Kult Serca Jezusowego ukazuje, że miłość Jezusa do człowieka jest bezgraniczna i bezwarunkowa. Takiej miłości dzisiaj nam potrzeba, za taką miłością człowiek tęskni” – zaznaczył.

Rzecznik Episkopatu przypomniał, że w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodzimy również Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów, ustanowiony przez papieża św. Jana Pawła II.

„Wszystkich, którym leży na sercu dobro i przyszłość Kościoła, proszę o wsparcie modlitewne dla nas, kapłanów słabych i grzesznych, ale przeznaczonych do tego, by sprawować najświętsze czynności liturgiczne. Bez tej modlitwy pełne wypełnienie naszej misji może być bardzo trudne” – zaznaczył ks. Gęsiak.

Rzecznik Episkopatu zaprosił również na obchody Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa do Bazyliki NSPJ w Krakowie, 24 czerwca o godz. 18.00, gdzie przed rokiem biskupi zgromadzeni na zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski ponowili Akt poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Mszy św. przewodniczył będzie abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Episkopat.pl