Papież: Niech Bóg ukaże drogę do zakończenia tej szalonej wojny!

Na zakończenie spotkania z pielgrzymami na Anioł Pański Papież Franciszek zaapelował o pokój i nieignorowanie przez wspólnotę międzynarodową krzyku ubogich. Wezwanie to odniósł do sytuacji aż w trzech krajach świata: Sri Lance, Libii i na Ukrainie. Ojciec Święty pozdrowił też uczestników dorocznej pielgrzymki Radia Maryja na Jasną Górę.

Sri Lanka zmaga się z najpoważniejszym kryzysem gospodarczym w swojej historii. Mieszkańcom brakuje żywności, leków, paliwa oraz innych artykułów pierwszej potrzeby. Wczoraj protestujący wdarli się do siedziby prezydenta, który salwował się ucieczką. Franciszek przyłączył się do głosu lankijskich biskupów, którzy o d wielu miesięcy wzywali do budowania porozumienia i zaprzestania ignorowania przez władze potrzeb mieszkańców. Ojciec Święty wyraził też solidarność z mieszkańcami Libii, cierpiącymi z powodu poważnych problemów społecznych i ekonomicznych. Wezwał wspólnotę międzynarodową, by pomogła znaleźć przekonywujące rozwiązania i doprowadziła do pojednania narodowego.

Papież zapewnił też o swej solidarności z narodem ukraińskim.

„Ponownie zapewniam o mej bliskości z narodem ukraińskim, który codziennie dręczony jest brutalnymi atakami, za które płacą zwykli ludzie – mówił Ojciec Święty. – Modlę się za wszystkie rodziny, zwłaszcza za ofiary, za rannych i za chorych; modlę się za osoby starsze i dzieci. Niech Bóg ukaże drogę do zakończenia tej szalonej wojny!“

Beata Zajączkowska – Watykan/vaticannews.va