APEL DO POLONII

LOS KOŚCIOŁA ŚW. WOJCIECHA.

ROZSTRZYGA SIĘ ZA KILKA DNI.

OD NASZEGO DZIAŁANIA ZALEŻY CZY UDA SIĘ GO  URATOWAĆ

NIE DOPUŚĆMY ABY TA PERŁA POSKIEGO DZIEDZICTWA W AMERYCE ZOSTAŁA ZNISZCZONA.

WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD!!!

  • OBECNA SYTUACJA KOŚCIOŁA

Kardynał Cupich zamknął parafię i pragnie sprzedać kościół.  Organizacje polonijne, jak również meksykańskie, wyczerpały możliwości apelacji w Watykanie, który pozostawił decyzję Cupichowi.   To oznacza, że kościół z pewnością kupi i najprawdopodobniej zburzy jakiś inwestor,  dzielnica Pilsen w jakiej znajduje się kościół jest obecnie miejscem bardzo atrakcyjnym dla inwestycji w nieruchomości.

  • ZOSTAŁA TYLKO JEDNA SZANSA

Jest nią downzoning, czyli zaszeregowanie posesji kościoła do kategorii terenu na jakim nie zezwala się na rozbudowę.   Alderman dzielnicy Pilsen Byron Sigcho-Lopez zlozyl wniosek o downzoning dla Św.Wojciecha.  Wniosek ten został przyjęty na posiedzeniu Zoning Committee stosunkiem głosów 11-4.  Był to wielki sukces.  Jednakże taki wniosek musi być jeszcze zatwierdzony na posiedzeniu Rady Miejskiej Chicago (City Council).  Na tym posiedzeniu aldermani Reboyras i Sposato wnieśli o odroczenie głosowania.  Musiało być to przyjęte zgodnie z procedurą.   W dniu 22 czerwca 2022 na posiedzeniu City Council głosowanie takie będzie miało miejsce.   W tym dniu rozstrzygną się najpewniej losy kościoła.

  • CO JEST TERAZ KONIECZNE DLA URATOWANIA KOŚCIOŁA?

Oczekuje się, że z 50 alermanów Chicago, do 20 może głosować za downzoning.   Musimy zatem przekonać przynajmniej 10 aby być pewnymi wyniku głosowania jakie może uratować kościół. 

Musimy interweniować u aldermanów przez dzwonienie do ich biur i wizyty osobiste.  Z racji tego, że stanowimy w wielu dzielnicach bardzo liczącą się część elektoratu, głos nasz z pewnością będzie wysłuchany.   Szansa na sukces jest bardzo poważna lecz będzie to możliwe tylko przy naszym dużym zaangażowaniu.

KAŻDY, KTO MIESZKA W CHICAGO I PRAGNIE URATOWAĆ KOŚCIÓŁ, POWINIEN JAK NAJSZYBCIEJ DOMAGAĆ SIĘ U SWOJEGO ALDERMANA ABY GŁOSOWAŁ ZA DOWNZONING DLA ŚW. WOJCIECHA.  DZWOŃMY, ODWIEDZAJMY BIURA.

Link do strony gdzie łatwo można wyszukać informacje o aldermanie dla swojego adresu w Chicago.

https://www.chicago.gov/city/en/depts/mayor/iframe/lookup_ward_and_alderman.html

Można napisać lub powiedzieć:

“My name is ___________, and I live in your ward at ( tu wpisac adres). I am contacting you regarding an important vote that will take place in the June 22, 2022 City Council meeting regarding a zoning change for St. Adalbert Church property in Pilsen.   I cannot stress enough how important and significant St. Adalbert is to our Polish immigrant community.  Please vote for downzoning of St. Adalbert.

W trybie natychmiastowym potrzebne są osoby do zbierania podpisów pod petycjami i rozdawania ulotek z info jak interweniować.  Najbardziej efektywnym miejscem są kościoły, zwłaszcza tam gdzie przychodzą Polacy.

Musimy to zrobić w ten i następny weekend.  Potem będzie za póżno.

Oczywiście można to robić w każdym czasie i miejscu jeśli macie takie możliwości.

Dodatkowe informacje i materiały w Society of Saint Adalbert (SOSA):

Tel. 847 334-1639

Facebook:  Obronić Kościół lub Society of Saint Adalbert – Chicago

Email:  obronickosciol@gmail.com